home navigate_nextTahminler navigate_next navigate_nextBURSA 2.ALTILI - 22/10/2021 12:41
12,3,4,8,1
25,1,9,2,7
31,6,5,7,8,2,3
43,4,1,2
58,5,6,3,1
61 TAHİR BABA
point_of_saleKupon Tutarı:
card_giftcardİkramiye: 1.749.00 TL
face Okunma
sharePaylaş:
Yorum ve Değerlendirme

 

AtGanyanAGF
1 2 - KIYICI 2,00 2
2 7 - ASUDE SULTAN 4,25 7
3 8 - ATOM CEMİL 10,05 2
4 4 - ÇERDİĞİN 6,15 3
5 8 - KANDIRA GÜZELİ 2,65 1
6 1 - TAHİR BABA GAYRİ RESMİ 1
6 LI GANYAN 1.749.00 TL

 

KIYICI Start almış oluğu bir önce yarışında çim pistte kazanırken çok iyi görünen safkan olmuştu.
Aynı gün koşulan diğer maiden yarışların birincililerinden daha iyi derece ile daha kolay bir galibiyet elde ederken çok beğeni almıştı.
Son kum koşusunda beklentiyi tam olarak sahaya yansıtamadı çim pistte daha başarılı koşan bu safkan bugün sevdiği pist ve mesafede dişine göre rakipler yanında start alacak olduğu bu koşuyu kazanmasını beklediğim isimdir.
NOHUT-DİLBER FIRTINASI ikilisinin birlikte liderlik yapacakları bu koşuda rakipleri ile birlikte ön grup içerisinde yer tutacak olan KIYICI ön grup arkası bekleme yarışını ne denli iyi yaptığını kazanırken gösterdi bugün de ön grup içerisinde yer tutacak olan iki rakibinin arkasında sabırlı bir bekleme yapacak olan KIYICI düzlük dönülür dönülmez ataklarını sıklaştırıp önde ki rakiplerinden koşunun liderliğini aldığı gibi geriden gelecek olan rakiplerinin de ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek kazanan isim olacaktır.

 

KAFAKIRAN Her yarışı tatminkar koşan safkan bugün her ne kadar bir tık daha güçlü rakipler yanında start alacak olsa da kendisi de boş bir at değil.
Gün geçtikçe daha iyi duruma gelebilecek potansiyele sahip hatta dört yaşlılığında bugün start alacak olduğu rakiplerinin bir kaçında çok daha iyi yerlere gelecektir.
Son koşusunda safkan ağır kilo altında çok etkili koşup kazanma başarısı gösterdi bugün son koşusuna nazaran daha hafif bir kilo ile start alacak olan safkan bir kez daha kazanmaya yakın görünen isimdir.

 

KANDIRA GÜZELİ Dil bağı takısı ile start almaya başladığı koşularda tatminkar neticeler elde eden bir isim.
Bugün yarış içerisinde bulunan rakibi ATLAS EFE ismine nazaran da artıları bulunuyor rakibine oranla kilosu daha uygun ve rakibine göre pisti tanıyan bir isim.
Ayrıca bugün yarış gidişatı avantajı da bu safkanın lehine bugün için yarış içerisinde yüksek bir tempo olacağını hiç sanmıyorum bugün muhtemelen rölanti bir tempo da koşulacak bir koşu.
ATLAS EFE ismi güçlü bir isim lakin devrini geç alan bir safkan butür safkanlar için yarış temposunun da yüksek geçmesi gerekir bugün koşu içerisinde oluşacak olan rölanti tempo KANDIRA GÜZELİ ismine çok fazla yarayacaktır startla birlikte ön gruba hamle yapıp ilk üç içerisinde konumlanmasını beklediğim KANDIRA GÜZELİ ismi düzlüğün hemen başında ataklarına hız kazandırıp ön grup içerisinde ki rakiplerinden koşunun liderliğini aldığı gibi geriden gelecek olan rakiplerinin de ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek kazanmasını beklediğim isimdir.

 

TAHİR BABA Bugün her ne kadar rakiplerine oranla ağır kilo altında yarışacak olsa da form tuttuğu zaman çok etkili yarışlar koşabilen TAHİR BABA son iki koşusunu kazanırken kusursuz göründü.
Kum çim demeden başarılı koşup kazanan safkan bugünde dişine göre rakipler yanında kazanmaya en yakın gördüğüm isimdir.
Gruba baktığımız zaman zaten grup içerisinde ki isimlerin istikrarsız isimler olduklarını görüyoruz bir yarışları bir diğerini tutmayan isimler ve neredeyse her hafta koşup her hafta da aralarından başka bir safkanın kazandığı bir grup lakin TAHİR BABA ismi bugün start alacak olduğu rakiplerine nazaran daha iyi bir safkan güç ve kalite olarak bu rakiplerinden ayrı bir kefeye koyulması gerektiğine inanıyorum.
Bugün jokeyi yarış içerisinde hata yapmadığı taktirde bu rakiplerini gerisinde bırakmasını bekliyorum.
Ön grup içerisinde yer tutacak olan safkan sayısıda birden fazla olduğu için TAHİR BABA ismi bugün sabırlı bir bekleme yapacaktır düzlük üzerinde yapacak olduğu etkili atakları ile koşuya ağırlığını koyup bir kez daha kazanmasını beklediğim isimdir günün bankosudur.

Yorum
6573 #1 Muratgida
- 22/10/2021 19:39
Tebrikler
Yorum Yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
phphtmljavascriptcss
Yasintasci.org Copyright © 2021 - 2022 Yasintasci.org
httpstask_altBu site güvenlidir. Powered by Ahmet Canbaz
phphtmljavascriptcss
Yasintasci.org Copyright © 2021 - 2022 Yasintasci.org
httpstask_altBu site güvenlidir. Powered by Ahmet Canbaz